İşletmemizde çalışanların, müşterilerin, tedarikçilerin, paydaşların yenilikçi fikirlerini projelere dönüştürülmesini sağlayacak, yenilikçiliği, buluşçuluğu, teşvik edecek, iş doyumlarını artıracak, yöneticilere katılımcı yönetim uygulama şansı verecek dahili bir öneri sistemi bulunmaktadır. Bu öneri sistemi; çalışanların iyi fikirlerini ortaya çıkaran, değerlendiren ve uygulayan bir sistem olduğu gibi, çalışanların yenilikçi düşüncelerini toplayan, işletmenin geleceğine katkı sağlayan bir yönetim aracıdır.

 

Ödüllendirme yönetimi, genel yönetim politikasının bir parçası olarak, maddi ve maddi olmayan ödüllerin birlikte uygulandığı bir portal uygulamasıdır. Bu yazılımla tüm çalışanlardan gelebilecek yenilikçi ve iyileştirmeye yönelik öneriler herkes tarafından kolaylıkla ulaşılabilir şekildedir. Çalışanlar bilgisayar, akıllı cep telefonu veya tablet gibi bir iletişim aracına ulaştığında, işletme içinde olmasına bile gerek kalmadan her taraftan fikirlerini bu portala kaydedebilirler. Özellikle mobil olan kişilerin bu portala ulaşabilmesi için yazılımın güncel versiyonları Google Play ve Apple Store’a da yüklenmiş olup, kullanıcıların bu yazılımı cep telefonu veya tabletlerine indirerek kullanmaları teşvik edilmektedir.

 

Portala tüm işletme mensupları rahatlıkla önerisini yazabilmektedir. Portala yazılan öneriler, portalda herkesin görebilmesine, başkalarının önerisini değerlendirmesine ve izlemesine açık olup, çalışanların dilediği kadar öneri bırakabilmesine imkan sağlanmıştır. Çalışanlar için sınırlama olmamakla birlikte aşağıdaki konularda öneriler vermeye teşvik edilmektedir :

 

 • İşyerinin geliştirmesi ve bakımı
 • Enerji, malzeme, işgücü ve diğer kaynaklarda tasarruf
 • Çalışma ortamının geliştirilmesi
 • Tezgah, makine ve proseslerde geliştirme
 • Alet ve fikstürlerde geliştirme
 • Ofis çalışmalarında iyileştirme
 • Ürün/hizmet kalitesinde geliştirme
 • Yeni ürünler oluşturma
 • Müşteriye hizmet ve ilişkilerde geliştirme
 • Sağlıklı çevre, işyeri ve iş güvenliğini geliştirme
 • Yöntem ve metod geliştirme.

Biliyoruz… Doğru bir iş yapmak, bilgiyle, araştırmayla olur…, … bilgiler üniversitelerde, kitaplarda, teoride kalmamalı, uygulanmalı ve insanlığın hizmetine sunulmalıdır.

Bilgiyle beslenmeden ve onu denemeden sürdürülebilir bir gelecek olmayacağını biliyoruz… Biliyoruz en iyisine ulaşmanın yolları buralardan geçiyor. İnsanlığa en güzel şekilde hizmet eden bir eser bırakmanın anlamı ebedi olarak var olmaktır.

DEVAMI
Şekeroğlu Kimya ve Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Konya Organize Sanayi Bölgesi Büyük Kayacık Mah. Evrenköy Cad. No: 21 42050 Selçuklu / Konya / Türkiye
Tel. : +90 332 239 16 16 - Pbx
Fax. : +90 332 239 17 00
bilgi@sekeroglu.com.tr
export@sekeroglu.com.tr
E-Bülten Aboneliği
Bizi Takip Edin !