Plastik Enjeksiyon İçin Kalıp Tasarımı ve Üretimi

Ağırlıklı olarak gıdaya yönelik olarak enjeksiyon yöntemiyle plastik ambalaj malzemeleri üreten işletmemiz, kendi üretimleri için başlattığı otomasyon robotları ve enjeksiyon kalıp üretimlerini, yılların deneyimiyle birleştirerek müşterileri için de üretebilir duruma gelmiştir. İşletmemiz, en son teknoloji ürünü CAD/CAM tasarım imkanları, yüksek hassasiyetli tezgahlar ve teknoloji ile insan kaynaklarına yatırım yaparak büyümüş ve deneyim kazanmıştır. Yüksek kaliteli plastik enjeksiyon kalıbı üreten işletmemiz, güçlü, deneyimli bir kadroya ve makine parkına sahiptir.

İşleme hassasiyetini geliştirmek, işleme sürecini kısaltmak ve en erken teslim tarihini verebilmek için üst düzey makinalar kullanmaktadır. Müşterilerimizden gelen veya kendi bünyemizde dizayn edilen ürün bilgilerine göre kalıplar tasarlanmakta ve üretimi yapılmaktadır. Kalıbın tasarımına başlanılmadan önce, tasarımı etkileyecek olan tüm faktörler toplanır. Kullanım amacı, üretim performansına yönelik bilgiler, kullanılacağı enjeksiyon makinesi v.s. gibi tüm bilgiler toplanır, tüm kalite, proses ve müşteri şartları analizleri ve mühendislik normlarına göre gözden geçirmeler yapılır. Gerektiğinde 3D yazıcıdan prototip ürün çıktısı alınarak çalışmaların katı modelini inceleme imkanı sunulur. Müşteriye yönelik özel bir üretim söz konusu ise, mutabakat sağlanıp ürün onayı alındıktan sonra projenin kalıp tasarım süreci başlatılır.

Kalıplar yüksek hassasiyetli CNC tezgahlarda geçmiş yılların zengin bilgi birikiminin verdiği tasarım gücü ile tasarlanarak üretilmektedir. Her ne kadar makineler hassas işlemenin pek çoğunu yapsa da, kalıp yapımında, alıştırmada ve son işlemlerde tecrübeli ekibin görevi de her zaman öne çıkmaktadır. Kalıp üretiminin her aşamasında kullanılan yüksek teknoloji ürünü hassas ölçü ve kontrol ekipmanları ile (CMM) kalıplarımızın hassasiyet ve toleransları sürekli kontrol edilir.

Üretmiş olduğumuz kalıplar firmamız bünyesinde bulunan 100 ton ile 700 ton arası yüksek hızlı enjeksiyon makinalarına montaj edilerek test edilir. Test numunelerinin projeye uygunluğu, sızdırmazlık testi, mukavemet testi ve ölçüm kontrolleri yapılır. Müşteriye yönelik bir üretim ise, test numuneleri ve sonuçları müşteriyle birlikte değerlendirilir ve olası revizyonlar var ise yapılarak kalıp müşteriye teslim edilir. Kalıp üretiminin yanı sıra müşterilerimizden gelen kalıplar için tadilat ve bakım da yapılmaktadır. İşletmemizde kalıphane üretim biriminin olması plastik parça üretimi konusunda da sektörde fark yaratmaktadır, çünkü kalıplarda meydana gelebilecek herhangi bir arıza veya tadilat durumlarında, üretim aksatılmadan hızlı ve ekonomik bir biçimde çözüm üretilmektedir.

 

Biliyoruz… Doğru bir iş yapmak, bilgiyle, araştırmayla olur…, … bilgiler üniversitelerde, kitaplarda, teoride kalmamalı, uygulanmalı ve insanlığın hizmetine sunulmalıdır.

Bilgiyle beslenmeden ve onu denemeden sürdürülebilir bir gelecek olmayacağını biliyoruz… Biliyoruz en iyisine ulaşmanın yolları buralardan geçiyor. İnsanlığa en güzel şekilde hizmet eden bir eser bırakmanın anlamı ebedi olarak var olmaktır.

DEVAMI
Şekeroğlu Kimya ve Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Konya Organize Sanayi Bölgesi Büyük Kayacık Mah. Evrenköy Cad. No: 21 42050 Selçuklu / Konya / Türkiye
Tel. : +90 332 239 16 16 - Pbx
Fax. : +90 332 239 17 00
bilgi@sekeroglu.com.tr
export@sekeroglu.com.tr
E-Bülten Aboneliği
Bizi Takip Edin !