TR

Kalite & Hijyen

Kalite & Hijyen

Kalite Yönetim Sistemleri

Sektörde dünyanın en önde gelen makine üreticilerine ait ekipmanlara sahip olan firmamız kaliteyi yaşamının bir parçası olarak görmektedir.

Şekeroğlu olarak 2003 yılından bu tarafa; TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001-2015 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 (OHSAS) İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Entegre Kalite Yönetim Sistemi, BRC/IOP-v5 Global Ambalaj Malzemeleri Uygunluk Standardı Belgesi ve SEDEX-URSA Tedarikçi Etik Veri Değişimi Sertifikası ile de mükemmellik arayışını sürdürmektedir.

Sahip olduğu kalite belgelerine uygunluğu, TSE Kurumu tarafından her yıl yenileme ve gözetim tetkikleri ile güncellenmektedir. Dünyanın her yerinde denetim programlarının temel hedefi, sosyal uygunluk düzeyini yükseltmektir. Şekeroğlu ekonomik ve yasal koşullara, iş ahlakına, işletme içi ve çevresindeki kişi ve kurumların beklentilerine uygun bir çalışma stratejisi ve politikasına sahip olduğunu belgelendirmek amacıyla 2011 yılında; Tedarik zinciri denetimlerine olanak veren bir sosyal standart denetim örgütü olan SEDEX / SMETA (Supplier Ethical Data Exchange) sistemine kayıt yaptırmıştır.

SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit) Etik / Sosyal Uygunluk denetimleri her yıl Bureau Veritas tarafından yapılmakta ve SEDEX güncellemesi gerçekleştirilmektedir. 

Güvenli gıda için sürekli artan bir müşteri talebi bulunmaktadır. Bu, birçok Gıda Güvenliği Standartlarının geliştirilmesine yol açmıştır. Gıda güvenliği yönetimi için artan sayıda ulusal standartlar karışıklığa neden olmuştur. Sonuç olarak uluslararası bir uyumluluğa ihtiyaç vardır. Bu amaçla Şekeroğlu 2013 yılı başında; İngiliz Perakendeciler Birliği Ambalaj Enstitüsü tarafından plastik gıda ambalajı üreticilerine verilen BRC IoP (British Retailers Consortium Institute of Packaging) belgesini almak için başvurmuş ve Bureau Veritas tarafından yapılan BRC IoP denetimi sonucunda 2013 Mayıs ayında A sınıfı düzeyinde belgelendirmesini gerçekleştirmiştir. Sahip olduğu BRC IoP belgesinin uygunluğu; BV, INTERTEK, SGS gibi firmalar tarafından yapılan yenileme tetkikleri ile her yıl güncellenmektedir. 

Şekeroğlu, kaliteden ödün vermemek ve kalite anlayışının tüm çalışanlarında bir kültür haline dönüşmesini sağlamak için; KYS, GGYS,ÇYS,OHSAS ve BRC IoP yönetim sistemlerinin; ulusal ve uluslararası standartların şartlarına uyulup uyulmadığını, düzenli olarak yürütülüp yürütülmediğini ve güncellenip güncellenmediğini takip etmek için planlı aralıklarla iç tetkikler yapmaktadır. Bu standartların şartları ile yasal ve düzenleyici koşulların karşılanmasının önemi çalışanlarımıza her yıl düzenlenen eğitimlerde anlatılmaktadır.